Multifunkčný prístroj pre testovanie elektrickej inštalácie Sonel MPI-502 Leave a comment

Sonel MPI-502 je multifunkčný prístroj na meranie parametrov elektrických inštalácií podľa STN EN 61557.

Sonel MPI-502 je nový tester z rodiny multifunkčných meračov pre elektrické inštalácie od výrobcu Sonel S.A. Poľsko. Je jedným z najmenších multifunkčných testerov na trhu.
Dizajn prístroja je ergonomický a je vytvorený na praktické, ručné použitie. Prístroj obsahuje pokročilé meracie funkcie, ktoré umožňujú presné meranie impedancie ochrannej slučky medzi fázou a ochranným vodičom L-PE (aj v obvode s RCD), medzi fázou a nulovým vodičom L-N a aj medzi jednotlivými fázami L-L. Taktiež meria všetky parametre RCD chráničov, spojitosť ekvipotencialnych spojení ochranného obvodu, napätie a frekvenciu siete.
Prístroj má krytie IP 67 a obal je vyrobený so špeciálnym elastomerickým materiálom, ktorý umožňuje používať tento tester aj v náročných podmienkach a robí ho odolným voči poškodeniam. Veľký bielo-podsvietený, kontrastný displej zabezpečuje pohodlné čítanie. Pamäť s 990 záznamami eliminuje potrebu ručných zápisov údajov počas merania.

Sonel MPI-502 umožňuje meranie impedancie ochrannej slučky vo veľkom rozsahu napätia (100…440 V) v L-N, L-L a L-PE obvodoch.
Merania sú vykonávané s veľkou presnosťou (podľa EN 61557), rozsah merania je 0,00…2000 Ω (rozlíšenie 0,01Ω).

Sonel MPI-502 taktiež umožňuje meranie impedancie slučky (L-PE) bez vybavenia prúdového chrániča, s testovacím rozdielovým prúdom 15mA a s vysokou presnosťou.

Ďalšou funkciou prístroja MPI-502 je meranie na RCD chráničoch – typy AC a A; štandardný,  G a S, s menovitými reziduálnymi prúdmi 10, 30, 100, 300 a 500 mA. Merania môžu byť taktiež vykonané použitím “AUTO” módu, ktorý umožňuje previesť niekoľko užívateľom vybraných RCD testov spolu s meraním impedancie ochrannej slučky. Sonel MPI-502 má taktiež špecifickú funkciu merania vypínacieho času RCD a vypínacieho prúdu iba počas jedného testovania meraného chrániča RCD.

Sonel MPI-502 umožňuje meranie odporu spojitosti ekvipotenciálnych ochranných obvodov podľa EN 61557-4 s prúdom +- 200 mA. Na meranie je možné použiť vodiče akokoľvek dlhé, nakoľko prístroj má vlastnú kalibráciu meracích vodičov. Prístrojom je možné previesť meranie odporov nízkym  prúdom s akustickou signalizáciou.

Funkcie prístroja sa volia praktickým otočným prepínačom. Tlačidlo spustenia merania „START“ je kovové a je využité pre detekciu prítomnosti prípadného nebezpečného napätia na ochrannom vodiči. Tester je možné napájať z alkalických batérií, alebo Ni-MH akumulátorov s kapacitou až 5000 meraní. Prístroj je vyrobený v bezpečnostnej kategórii CAT IV / 300 V s krytím IP 67 a vyhovuje norme EN 61557.

Výsledky merania, ktoré sú uložené do pamäte môžu byť prenesené do počítača s použitím bezdrôtového spojenia (štandardný Bluetooth v4.2).
Moderný tvar prístroja s veľkým prehľadným displejom umožňuje pohodlné používanie a ochranu pred možným poškodením.
Sonel MPI-502 je perfektný prístroj pre technikov, ktorí uprednostňujú malé a praktické zariadenia.

MPI-502 - multifunkčný revízny prístroj

Sonel MPI-502 je dodávaný s praktický obalom (brašňou), súpravou testovacích vodičov, krokosvorkami, meracími hrotmi, modulom USB pre bezdrôtový prenos dát a Uni-Schuko adaptérom, ktorý zjednodušuje merania v zásuvke.
Pre viac informácií o prístroji Sonel MPI-502 alebo iných prístrojov zn. SONEL, prosím navštívte našu webovú stránku, www.meraciatechnika.sk,
alebo nás kontaktujte na tel.č. +421 (0) 32/642 0909.

MERaTEST s.r.o.
Družstevná 2 (Dom štát. správy 2.p.)

916 01 Stará Turá
Tel.: 032/642 0909
Mob.: 0903 533 859
web: www.meratest.sk
web:
www.meraciatechnika.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + 2 =